Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
У ПОШУКАХ БАРСЬКОЇ КЕРАМІКИ

На базі Барської загальноосвітньої школи №4 відкрито Навчально-показову майстерню-студію народних промислів "БарВінОК", керує якою гончар та етнограф Максим Біньковський. Він, разом з дружиною мріє хоча б частково відродити знамениту Барську кераміку.

Для створення своїх виробів творці збирають колекцію гончарних виробів майстрів минулого. Ці експонати надають небайдужі і зацікавлені у відродженні гончарства люди. Завдяки небайдужості, керамічний фонд швидко поповнюється і в майбутньому майстри планують створити повноцінний музей Барської кераміки.

На днях гончарі взяли участь у першій експедиції у пошуках Барської кераміки, під керівництвом Володимира Васильовича Титаренка. Перша зупинка - село Клопотівці, Деражнянський р-н, Хмельницька область. Тут дякуючи місцевим жителям Колодій Раїсі Миколаївні, Щирбі Олені Миколаївні та завідуючій сільської бібліотеки Валентині Іванівні Бідулько музей кераміки поповнився новими експонатами.

Наступне село - Багринівці, Літинського району, Вінницької області. Тут, місцевий житель Володимир Лебідь подарував для музею величезний глек.

Перший день експедиції у пошуках Барської кераміки завершувався, і на останок члени експедиції завітати до літературно-меморіального музею Михайла Стельмаха, що у селі Дяківці Літинського району Вінницької області. Тут вони ознайомились із керамічними виробами з експозиції музею, а також дізнались багато цікавих подробиць з життя М.Стельмаха під час екскурсії, яку провели директор музею Оксана Володимирівна Голованюк та бібліотекар музею Катерина Петрівна Маринюк.

Родзинкою експозиції Літературно-меморіального музею Михайла Стельмаха є миска невідомого майстра, котра належить до унікальних витворів гончарів Барщини!

Особливу подяку гончарі-ентузіасти висловлюють Володимиру Васильовичу Титаренку за особисту участь у пошуковій роботі для формування експозиції музею.

Наступна експедиція у пошуках Барської кераміки планується в Мурованокуриловецький район.

Джерело: сторінка facebook БарВінОК

 <<<