Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
ПОДАТКИ – ФІНАНСОВА СПРОМОЖНІСТЬ ГРОМАДИ!!!

Податки та збори є основою для формування дохідної частини місцевого бюджету.

З 16 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавств», який має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю. Законом передбачено низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, а також вдосконалення механізму боротьби зі сплати податків.

З метою наповнення міського бюджету в Барській міській раді було створено комісію з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів до міського бюджету.

Сьогодні “під прицілом” вищевказаної комісії податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Наразі близько 40% інформації щодо нерухомого майна відсутні в Єдиному державному реєстрі речових прав, що є причиною недоотримання бюджетом відповідних надходжень.

Несплата податку на нерухоме житлове та нежитлове майно через відсутність повної бази об’єктів оподаткування в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно завдає близько 450,0 тис. грн. збитків місцевому бюджету щорічно.

На даний час вищевказана комісія співпрацює з КП «Барським районним бюро технічної інвентаризації» та Барською ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області. Спільно було узгоджено дієвий механізм взаємодії з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету, зокрема податку на нерухоме майно, шляхом забезпечення повноцінної роботи щодо інформаційного наповнення Державного реєстру прав на нерухоме майно та перенесення архівної інформації про права власності на нерухоме майно з паперових носіїв до електронної бази. Це дає змогу податковим органам отримати інформацію для нарахування відповідних зобов’язань.

Здійснюється аналіз і звірка списків об’єктів нерухомого майна, власниками яких є фізичні особи підприємці, яким до теперішнього часу не були нараховані відповідні зобов’язання через відсутність даних у Державному реєстрі речових прав. На сьогоднішній день опрацьовано 100 об’єктів нерухомого майна на загальну площу 25 073,11 м2

Проведення на належному рівні зазначеної роботи в цьому році дозволить, згідно прогнозів, додатково залучити (при діючих ставках податку) до місцевого бюджету у 2021 році близько 500,0 тис. грн. Але зважаючи на те, що з 2021 року до складу Барської міської територіальної громади доєднається ще 20 сільських рад – це зумовить збільшення надходжень по даному податку в рази.

Усі ми повинні відчувати особисту відповідальність за наповнення бюджету. А отже, не тільки не порушувати законодавчо встановлені терміни сплати, а й піклуватися про рівномірне наповнення дохідної частини бюджету. Адже, якщо на хвилину уявити, що люди перестануть сплачувати податки, який безлад розпочнеться? Громада позбудеться всіх засобів, за рахунок яких вона утримує навчальні заклади, дитячі садки, лікарню, муніципальне формування з охорони громадського порядку, апарат управління та громадські організації... Вулиці та проспекти увечері не будуть освітлюватись, не буде кому прибирати сміття біля будинків та по місту в цілому.

Саме тому, на кожного громадянина України покладено обов’язок сплачувати податки й збори в порядку і розмірах, встановлених законодавством. А також щорічно подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом, згідно ст. 67 Конституції України.

Сумлінна сплата податків – це і є справжня соціальна відповідальність.

НЕ ЗАБУВАЙМО, що ухилення від сплати податків несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність!!!

 <<<